Out of stock
This product is currently sold out.
No worries! Enter your email, and we'll let you know as soon as it's back in stock.
Sennheiser CX 80S Earphones Wired Headset with Mic (Black, In-Ear)
₹1,310
Active Offer
- Special Price Upto 40% OFF for Limited Time
- Easy Return – 7 Days Replacement Policy
- Quality Genuine – Quality Guaranteed
- Estimated Delivery 5–10 days (safe & secure)
- For Any Enquiry WhatsApp at 8235853417
- Faster Delivery on Prepaid Orders
8
People watching this product now!
📦
7 Days
Easy Return
💳
Cash on
Delivery
🏷️
Lowest
Price
Delivery
Out of stock
This product is currently sold out.
No worries! Enter your email, and we'll let you know as soon as it's back in stock.
✅ 100% Original Products
💰 Pay on Delivery Available
🔄 Easy 7 Days Returns & Exchanges
Safe & Secure Payments
Direct Delivery
To Customer
Quality Checked
before Shipment
Description
Sennheiser CX 80S Earphones Wired Headset with Mic (Black, In-Ear), These earphones are portable and feature an inline smart remote for easy control of calls and music. You can choose from three sizes of ear tips that these earphones are compatible with all ear sizes. This ensures the correct separation and location-related sounds so you can enjoy an immersive immersive listening experience.
General
| Name | Sennheiser CX 80S Earphones |
| Brand | Sennheiser |
| Model Number | CX 80S |
| Headphone Type | In-Ear |
| Color | Black |
| Sales Package | 1 x Sennheiser CX 80S Earphones |
Product Details
| Product Dimensions | 11 x 2.8 x 20.4 cm |
| Item Weight | 237 g |
| Connectivity | Wired |
| Special Features | In-ear |
| Compatible Devices | All Mobile and Laptop Device |
Battery
| Battery Required | No |
| Batteries Included | No |
| Battery Type | n/a |
Additional information
| Weight | 0.237000 kg |
|---|---|
| Brand | |
| Expected Pages | |
| Features | Sennheiser CX 80S Earphones In-Ear Headset with Mic portable and feature an inline smart remote Smart remote for easy control of calls and music enjoy an immersive immersive listening experience |
| Notes For | |
| Other Specification | |
| Quantity | |
| Headphones brand | Sennheiser |
| Product types | Sound & Audio |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Sennheiser CX 80S Earphones Wired Headset with Mic (Black, In-Ear)” Cancel reply
You must be logged in to post a review.

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.