Out of stock
This product is currently sold out.
No worries! Enter your email, and we'll let you know as soon as it's back in stock.
Samsung EHS64 Wired Hands-Free Stereo Headset with Remote and Mic (White)
₹340
Active Offer
- Special Price Upto 40% OFF for Limited Time
- Easy Return – 7 Days Replacement Policy
- Quality Genuine – Quality Guaranteed
- Estimated Delivery 5–10 days (safe & secure)
- For Any Enquiry WhatsApp at 8235853417
- Faster Delivery on Prepaid Orders
6
People watching this product now!
📦
7 Days
Easy Return
💳
Cash on
Delivery
🏷️
Lowest
Price
Delivery
Out of stock
This product is currently sold out.
No worries! Enter your email, and we'll let you know as soon as it's back in stock.
✅ 100% Original Products
💰 Pay on Delivery Available
🔄 Easy 7 Days Returns & Exchanges
Safe & Secure Payments
Direct Delivery
To Customer
Quality Checked
before Shipment
Description
Samsung EHS64 Wired Hands-Free Stereo Headset with Remote and Mic (Black)
General
| Name | Samsung EHS64 Wired Earphones |
| Brand | Samsung |
| Model Number | EHS64AVFBECINU |
| Headphone Type | In-Ear |
| Color | White |
| Sales Package | 1 x Samsung EHS64 Wired Earphones |
Product Details
| Product Dimensions | 5.4 x 6.3 x 4.2 cm |
| Item Weight | 59 g |
| Connectivity | Wired |
| Special Features | Wired-3.5mm single pin, With microphone |
| Compatible Devices | All Mobile and Laptop Device |
Battery
| Battery Required | Na |
| Batteries Included | No |
| Battery Type | N/a |
Additional information
| Weight | 0.059000 kg |
|---|---|
| Features | Samsung EHS64 Wired Earphones In-Ear Stereo Headset With Remote and Mic Premium sound power High-quality audio Lightweight Design |
| Headphones brand | Samsung |
| Product types | Sound & Audio |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Samsung EHS64 Wired Hands-Free Stereo Headset with Remote and Mic (White)” Cancel reply
You must be logged in to post a review.

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.