JBL T460BT Bluetooth Headset Extra Bass On-Ear Headphones with 11 Hours Playtime & Mic (Black)
₹2,510
Active Offer
- Special Price Upto 40% OFF for Limited Time
- Easy Return – 7 Days Replacement Policy
- Quality Genuine – Quality Guaranteed
- Estimated Delivery 5–10 days (safe & secure)
- For Any Enquiry WhatsApp at 8235853417
- Faster Delivery on Prepaid Orders
7
People watching this product now!
📦
7 Days
Easy Return
💳
Cash on
Delivery
🏷️
Lowest
Price
Delivery
✅ 100% Original Products
💰 Pay on Delivery Available
🔄 Easy 7 Days Returns & Exchanges
Safe & Secure Payments
Direct Delivery
To Customer
Quality Checked
before Shipment
Description
JBL T460BT Bluetooth Headset Extra Bass On-Ear Headphones with 11 Hours Playtime & Mic, More listening experience with JBL Pure Bass audio Bluetooth wireless streaming,11 hours of playback time under the correct audio settings, Phone and music controls in the earcup, Flat-foldable, lightweight and comfortable.
One-year manufacturer’s warranty.
General
| Name | JBL T460BT Bluetooth Headset |
| Brand | JBL |
| Model Number | T460BT |
| Headphone Type | On-Ear |
| Color | black |
| Sales Package | 1 x JBL T460BT Bluetooth Headset,1 Detachable Cable;1 Charging Cable; Warning Card; Warranty Card; Safety sheet |
Product Details
| Product Dimensions | 18.5 x 7.6 x 15 cm |
| Item Weight | 300 g |
| Connectivity | Wireless |
| Special Features | Wireless Bluetooth |
| Compatible Devices | All Mobile and Laptop Device |
Battery
| Battery Required | Yes |
| Batteries Included | Yes |
| Battery Type | n/a |
Additional information
| Weight | 0.090000 kg |
|---|---|
| Features | JBL T460BT Bluetooth Headset On-Ear Stereo Headset with Microphone Ultralight design and super slim Experience with JBL Pure Bass audio Bluetooth wireless streaming 11 hours of playback time Phone and music controls in the earcup Flat-foldable, lightweight, and comfortable |
| Headphones brand | JBL |
| Product types | Sound & Audio |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “JBL T460BT Bluetooth Headset Extra Bass On-Ear Headphones with 11 Hours Playtime & Mic (Black)” Cancel reply
You must be logged in to post a review.








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.