Ambrane ANB-33 BassBand Earphones inbuilt Mic Bluetooth Headset (Black, In-Ear)
- Pick up from the Woodmart Store
To pick up today
Free
- Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From $40
- DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
1-2 Days
From $40
- Ambrane ANB-33 BassBand Earphones
- In-Ear Wireless Bluetooth Headset
- With inbuilt Mic
- High Definition Stereo Sound experience
- High Bass and Rich Treble
- Up to 10 hours Playtime
- Built-in 160 mAh battery
- Inline Controls for easy streaming
₹910.00
Out of stock
Out of stock
This product is currently sold out.
No worries! Enter your email, and we'll let you know as soon as it's back in stock.
Description
Ambrane ANB-33 BassBand Earphones inbuilt Mic Bluetooth Headset (Black, In-Ear), It has Titanium Sound drivers well prepared for the High Definition Stereo Sound experience with High Bass and Rich Treble.
Allows music Up to 10 hours Playtime as it has a built-in 160 mAh battery
The perfect music partner for your gym, running or other outdoor activity as you are protected from the effects of water.
It has a built-in microphone for crisp-n-clear wireless phones, has Inline Controls for easy streaming of music tracks, to change playback, save volume, or use a voice assistant.
Voice Assistants like Siri or Google now live under your command, click the multi-task button three times to activate Siri or Google Now.
General
| Name | Ambrane ANB-33 BassBand Earphones |
| Brand | Ambrane |
| Model Number | ANB-33 Black & Neon |
| Headphone Type | In-Ear |
| Color | Black & Neon |
| Sales Package | 1 x Ambrane ANB-33 BassBand Earphones |
Product Details
| Product Dimensions | 19 x 16.2 x 3.8 cm |
| Item Weight | 50 g |
| Connectivity | Wireless |
| Special Features | In-ear |
| Compatible Devices | All Mobile and Laptop Device |
Battery
| Battery Required | Yes |
| Batteries Included | Yes |
| Battery Type | 1 Lithium Polymer batteries |
Specification
Overview
| Weight | 0.050000 kg |
|---|---|
| Brand | |
| Expected Pages | |
| Features | Ambrane ANB-33 BassBand Earphones In-Ear Wireless Bluetooth Headset With inbuilt Mic High Definition Stereo Sound experience High Bass and Rich Treble Up to 10 hours Playtime Built-in 160 mAh battery Inline Controls for easy streaming |
| Notes For | |
| Other Specification | |
| Quantity | |
| Headphones brand | Ambrane |
| Product types | Sound & Audio |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.