Samsung Level U Bluetooth Neckband Stereo Headset (Blue, In-Ear)
- Pick up from the Woodmart Store
To pick up today
Free
- Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From $40
- DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
1-2 Days
From $40
- Samsung Level U Bluetooth Neckband
- In-Ear Headset with Mic
- Comes with microphones
- Glossy sound quality
- High Range Battery Power
- Comfortable Fit
- enjoy an immersive immersive listening experience
₹1,320.00
Description
Samsung Level U Bluetooth Neckband Stereo Headset (Blue, In-Ear). The Samsung Level U Wireless Headset offers Fit Comfortable Fit and More Powerful so that your day is filled with your favorite music. Comes with microphones that you can use to enjoy the glossy sound quality.
Samsung LEVEL U Wireless Headset comes with a sophisticated Design that ensures Fit Well. And to make sure music doesn’t have to stand next to you, this headset also has More Battery Power. This way, you can get into your favorite tunes at work, in the gym, while traveling, etc.
The LEVEL U neckband headband is made of soft and flexible urethane joints to help you wear them more comfortably for longer. Just adjust the neckband to fit the size of your neck. Also, ergonomically designed ear tips for an ergonomically designed headset ensure that they remain safe for your ears – wherever you go.
General
| Name | Samsung Level U Bluetooth Neckband |
| Brand | Samsung |
| Model Number | EO-BG920BBEBUS |
| Headphone Type | In-Ear |
| Color | Blue |
| Sales Package | 1 x Samsung Level U Bluetooth Neckband |
Product Details
| Product Dimensions | 16.08 x 20.14 x 2.59 cm |
| Item Weight | 114 g |
| Connectivity | Wireless |
| Special Features | In-ear |
| Compatible Devices | All Mobile and Laptop Device |
Battery
| Battery Required | Yes |
| Batteries Included | Yes |
| Battery Type | 1 Lithium Polymer batteries |
| Talk Time Backup | 11 Hours |
Specification
Overview
| Weight | 0.114000 kg |
|---|---|
| Other Specification | |
| Quantity | |
| Notes For | |
| Brand | |
| Expected Pages | |
| Features | Samsung Level U Bluetooth Neckband In-Ear Headset with Mic Comes with microphones Glossy sound quality High Range Battery Power Comfortable Fit enjoy an immersive immersive listening experience |
| Headphones brand | Samsung |
| Countryoforigin | |
| Product types | Sound & Audio |
| Language |

Raman –
Excellent Audio Quality….Thanks